Penerini Colombia César Lopez 100% arabika 500gr

Neohodnoceno
579 Kč 479 Kč bez DPH 1 158 Kč / 1 kg
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naše nová, fantastická kolumbie je výsledkem spolupráce dvou kávových odborníků, farmáře Ediera Perdoma a vědátora Cesara Lopeze. Cesar běžně kávové třešně odkupuje od farmářů a ve své laboratoři poté zpracovává. Stejně tomu tak bylo s tímto lotem růžového bourbonu. César a Ediér jsou v této spolupráci spíše jako parťáci a každý z nich má svoji úlohu. Edier vypěstuje a sklidí výběrové třešně a César je zpracuje do výběrového zrna.  Poté, co Edier sklidil, vyselektoval a protřídil kávové třešně si kávu vzal do parády César Lopéz, který s pomocí Ediera začal kávu procesovat a fermentovat. Céras si vytváří bakterie, steré mu kávu pomáhají při fermentaci posouvat do chtěného chuťového profilu. Nejvíce se soustředí na mléčné kyseliny. Káva je potom úžasně krémová, jogurtová, jemná a lahodná. Kávová zrna růžového bourbonu fermentoval dohromady 80 hodin v uzavřených plastových nádobách s „cizími" mléčnými kulturami. Proto je káva krémovější a lahodnější. Nakonec se káva sušila v sušárnách 15 dní.
 
Finca Buena Vista se nachází 7 km od většího města Pitalito v profláklé kávové oblasti Huila. Leží v nadmořské výšce 1770 m n. m., je to polosvah s mimořádným výhledem. Půda je úrodná a obsahuje velké množství organické hmoty, rodina se o farmu velmi hezky stará a s tím je spojené i organické pěstování kávy a správné vyživování půdy. Pravidelně půdu organicky mineralizují, to dodává stromům vitalitu a sílu, a navíc kvalitu kávového šálku. Farma má sušárnu, zpracovatelský závod, ubytovací prostory pro pracovníky.
Odrůda novější, v regionu Huila v poslední době velmi populární. Pink bourbon je hybrid mezi červeným a žlutým bourbonem, je známý kvůli své růžové barvě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Hmotnost: 0.5 kg
DRUH: káva
ZEMĚ PŮVODU: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: